Points

Below are the final year end points. Please confirm proper spelling of your name and e-mail Liz Powers atΒ Β powers.ekp@gmail.comΒ if you need any changes before Friday September 29th.

Big Air
Points Standings
Printed: 09/25/17 7:42 pm Page 1 of 1
50 Jr. Limited – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 94 Aidan Whaley (2) 55
2. 466 Christopher S. Gatti (2) 51
416 Hunter R. Delp (2) 51
4. 037 Landon Lanczak (2) 43
5. 610 Aiden C. Canfield (2) 30
6. 213 Blake B. Bradish (1) 25
7. 4 Ryder J. Snelgrove (1) 16
50 Sr.limited – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 4/ Brody Miller (9) 210
2. 07 Eli Bazzett (8) 158
3. 916 Blaine Allsop (9) 126
4. / Wyatt Erb (9) 112
5. 94 Billy Kildee (9) 99
6. 852 Riley Clapp (4) 97
7. 183 Myles M. Henry (5) 93
8. 86 Colten Rebedew (5) 87
9. 528 Trae Gerencer (7) 86
10. 458 Seth Perdue (3) 85
11. 104 Sean Arthur (4) 62
11 Colt Bonstell (5) 62
13. 465 Logan E. Skover (3) 59
14. 707 Kadon J. Prieskorn (3) 58
15. 575 Grant Wezensky (3) 48
16. 158 Nathan J. Snelgrove (2) 41
17. 989 Aiden Natividad (3) 35
18. 297 Jaden K. Wooster (2) 30
19. 362 Tony Longo (2) 25
477 090 Jayden Struble (1) 25
21. 419 Collin E. Berta (2) 20
22. 4 Carter C. Crow (1) 16
413 Ashtin M. Maasch (2) 16
24. 921 Jayce J. Junga (1) 6
50 Ss Limited** – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 94 Aidan Whaley (9) 206
2. 298 Ryder Bloomquist (7) 180
3. 074 Carson Sanders (7) 168
4. 65 Briggs Holman (9) 167
5. 159 Carter King (9) 116
6. 44 Ty Mccormick (5) 95
7. 852 Colton Smith (6) 72
8. 414 Beckham Garrison (4) 61
9. 730 Adam Woolery (4) 59
10. 416 Hunter R. Delp (2) 55
11. 26 Colton Whaley (4) 54
12. 057 Wyatt Meinicke (3) 46
13. 28 Mason R. Schafer (3) 39
14. 835 Carter Johnson (3) 38
15. 27 Degan Hakes (2) 31
16. 213 Blake B. Bradish (1) 30
989 Aiden Natividad (2) 30
18. 99 Gavin Primeau (2) 27
19. 931 Dane Rumsey (1) 14
20. 900 Adalynn Woodring (1) 11
50 Trail – Limited** – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 298 Ryder Bloomquist (8) 240
2. 4/ Mackenzie Miller (9) 173
3. 226 Ryan Krol (8) 130
4. 4 Ava M. Crow (9) 129
5. 44 Ty Mccormick (5) 101
6. 26 Colton Whaley (8) 95
7. 685 Rex Pumford (4) 82
8. 730 Adam Woolery (4) 77
9. 074 Carson Sanders (3) 64
10. 852 Colton Smith (6) 62
11. 938 Weston Dull (3) 55
12. 48 Dalton Miron (7) 54
13. 922 Wyatt J. Marshall (4) 52
14. 183 Jace Mercer (4) 51
15. 08 Beckett Martin (4) 50
16. 94 Aidan Whaley (3) 47
17. 057 Wyatt Meinicke (3) 40
18. 21 Aedan Campbell (3) 35
19. x Ryder Schoenmaker (3) 33
20. 927 Paisley Jones (5) 32
159 Carter King (3) 32
22. 99 Gavin Primeau (4) 28
23. 28 Mason R. Schafer (3) 27
835 Carter Johnson (3) 27
25. 4x Brevyn Willford (1) 25
46 Lawrence J. Schaidt (1) 25
27. 5 Cole A. Euwema (3) 23
54 Cameron Morgan (4) 23
29. 27 Degan Hakes (2) 22
30. 900 Adalynn Woodring (2) 17
31. 126 Evan Rodriguez (3) 12
22 Levi Luce (2) 12
50 Jaiden D. Culver (1) 12
931 Dane Rumsey (1) 12
35. 103 James Deardorff (1) 9
36. 02 Karly Baird (2) 6
37. 73 Levi Zimmer (2) 4
38. 161 Macey Bender (1) 3
65 Beginner** – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 875 Avery M. Palazzolo (2) 60
2. 204 Aleigh Yovich (2) 50
3. 4x Brevyn Willford (1) 30
828 Blaze Kiper (1) 30
5. 77 Chance Barringer (1) 25
65 7-9 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 4/ Brody Miller (9) 180
2. 4 Carter C. Crow (9) 151
3. 111 20364 Brodie Bloomstrom (7) 124
4. 852 Riley Clapp (4) 115
5. 501 Jerryn Jones (8) 108
6. 007 Brennan Zerby (4) 97
7. 458 Seth Perdue (3) 85
8. 707 Kadon J. Prieskorn (3) 80
9. 845 Randy J. Vetter (5) 78
10. 92 Blake W. Vetter (5) 73
11. 07 Eli Bazzett (6) 72
12. 946 Chase Mclean (7) 62
13. 183 Myles M. Henry (5) 61
14. 86 Colten Rebedew (5) 59
15. 52 Charles P. Hale (4) 51
16. 104 Sean Arthur (6) 47
17. 826 Dominic M. Huey (3) 44
18. 11 01919 Brandon Duncan (5) 43
19. 916 Blaine Allsop (5) 40
20. 2 Carter Merren (3) 30
21. 8 Jadin Bailey (3) 25
964 Cole M. Wyatt (2) 25
23. 101 Ty Van Antwerp (2) 24
24. / Wyatt Erb (3) 18
25. 158 Nathan J. Snelgrove (2) 17
26. 32 Hayden Moore (2) 14
28 Kaden Woyame (2) 14
28. 964 Travis L. Becker (1) 10
29. 90 Kolton Woyame (2) 9
30. 17 Kaeden Kirby (1) 8
575 Grant Wezensky (2) 8
419 Collin E. Berta (1) 8
33. 517 Abdulla Hussain Jr (2) 4
34. 303 Landon Lodholtz (1) 2
65 7-11 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 144 Jaric D. Norris (8) 221
2. 127 Karson J. Mills (5) 126
3. 88 Tuff L. Scott (4) 90
4. 647 Cody Harrington (4) 86
5. 723 Braden Bender (4) 85
6. 31 Daniel Wemigwans (4) 65
7. 16 Bryton Merren (3) 57
8. 072 Collin J. Egeler (3) 52
9. 5 Niklas W. Svenkesen (2) 41
10. 986 Cameron D. Giesey (2) 37
11. 279 01394 Collin Jett (3) 35
12. 515 Cody J. Delisle (1) 21
13. 94 Camden Garcia (1) 18
14. 501 Jerryn Jones (1) 16
15. 363 Paytyn Dosch (1) 15
11 01919 Brandon Duncan (1) 15
17. 828 Blaze Kiper (1) 14
146 30146 Jacob Struble (1) 14
19. 77 Chance Barringer (1) 13
Trailblazer** – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 945 Morgan Mclean (6) 147
2. 864 Ryder Newman (4) 115
3. 840 Landon Tanner (2) 60
4. 700 Avelyn Earls (2) 55
025 Jayden Beecham (2) 55
6. 946 Cullen Deardorff (1) 18
Trailblazer Sr.** – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 840 Landon Tanner (3) 90
2. 3 Makayah Willford (1) 30
85 Jr. – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 805 0914 Bryce M. Carlyle (8) 235
2. 072 Collin J. Egeler (9) 144
3. 279 01394 Collin Jett (7) 142
4. 690 Nick Terry (8) 126
5. 144 Jaric D. Norris (7) 113
6. 034 Braydon Sorenson (3) 71
7. 47/ Jayden C. Fitzgerald (3) 68
8. 01 01773 Nikolas Michael (5) 66
9. 23 Chase A. Hart (4) 62
10. 828 Thomas Howe (3) 61
11. 654 Sara N. Hale (4) 56
12. 25 Leland Golaszewski (2) 48
13. 24 Kayden J. Keller (2) 46
14. 702 Cole R. Clark (3) 41
15. 5 Niklas W. Svenkesen (2) 32
16. 75 Chase J. Carrasco (1) 25
17. 4 Garett W. Muma (1) 21
18. 11 Isaac B. Houdek (1) 11
85 9-13 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 47 03545 Ethan Day (9) 228
2. 576 Seth Henry (9) 174
3. 17 13028 Trever M. Wahr (5) 136
4. 88 Cole M. Apple (7) 102
5. 111 20298 Connor Bloomstrom (7) 101
6. 792 Matthew Taylor (5) 86
7. 881 Seth Leutzinger (7) 84
8. 515 Brady A. Deyoung (3) 76
9. 072 Collin J. Egeler (6) 74
10. 66 Cayden M. Switzer (2) 60
11. 279 01394 Collin Jett (4) 53
12. 005 Ryan Truax (3) 52
13. 25 Leland Golaszewski (2) 51
14. 828 Thomas Howe (3) 40
15. 805 0914 Bryce M. Carlyle (2) 30
16. 690 Nick Terry (2) 29
17. 24 Kayden J. Keller (2) 26
18. 23 Chase A. Hart (2) 24
19. 212 Danny D. Meress (1) 18
20. 623 Trevor M. Allen (1) 15
21. 25 Cody J. Price (1) 12
22. 4 Garett W. Muma (1) 10
702 Cole R. Clark (1) 10
24. 11 Isaac B. Houdek (1) 9
85 Beginner – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 427 Connor Apple (8) 231
2. 911 Kasey Garth (9) 149
3. 479 Matt Storms (8) 145
4. 922 Tommy Wemigwans (4) 110
5. 938 Dylan D. Stouder (4) 83
6. 442 Dylan Mitchell (3) 60
7. 201 Sydney O. Munoz (3) 47
8. / Kenny S. Laporte (2) 46
9. 707 Sydney L. Plath (2) 33
10. 611 Jj Wemigwans (2) 30
11. 522 Coalter Oliver (2) 29
12. 025 Jayden Beecham (2) 26
13. 793 Jesse Brumm (1) 25
370 Noah J. Dolinshek (1) 25
25 Cody J. Price (1) 25
328 Chase Gale (1) 25
17. 66 Braxton Reed (1) 21
18. 127 Jacob Headley (1) 16
19. 919 Aiden Brooks (1) 15
588 22883 Ezra Dexter (1) 15
21. 9 Aiden Hacker (1) 14
22. 27 Eden Siegers (1) 12
23. 4 Ray Hacker (1) 11
Mini Sr. – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 47 03545 Ethan Day (9) 220
2. 576 Seth Henry (6) 116
3. 53 12045 Christopher M. Blackmer (4) 115
4. 88 Cole M. Apple (5) 74
5. 005 Ryan Truax (3) 73
6. 515 Brady A. Deyoung (3) 72
7. 66 Cayden M. Switzer (2) 55
8. 243 Cole A. Rue (2) 46
9. 881 Seth Leutzinger (2) 36
Supermini – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 53 12045 Christopher M. Blackmer (8) 240
2. 357 Tristan Holman (9) 146
3. 529 Hunter W. Smith (8) 138
4. 829 Logan R. Wellman (5) 110
5. 792 Matthew Taylor (6) 107
6. 17 13028 Trever M. Wahr (3) 75
7. 243 Cole A. Rue (2) 50
8. 88 Cole M. Apple (2) 42
9. 30 Kanon Bigelow (2) 36
10. 343 Joshua J. Schroader (2) 31
11. 18 50720 Gatlin M. Combs (1) 30
12. 4 Hunter L. Wellman (1) 25
13. 90 Landrey J. Hazen (1) 21
623 Trevor M. Allen (1) 21
15. 212 Danny D. Meress (1) 18
16. / Trey Green (1) 14
17. 01 01773 Nikolas Michael (1) 13
11 10590 Cameron E. Martin (1) 13
Mini Open – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 501 Jerryn Jones (8) 124
2. 007 Brennan Zerby (4) 94
3. 88 Tuff L. Scott (4) 90
034 Braydon Sorenson (3) 90
5. 47/ Jayden C. Fitzgerald (3) 80
6. 025 Jayden Beecham (4) 63
7. 458 Seth Perdue (3) 61
8. 104 Sean Arthur (2) 43
9. 647 Cody Harrington (2) 34
10. 852 Riley Clapp (1) 25
11. 828 Thomas Howe (1) 21
12. 826 Dominic M. Huey (1) 18
101 Ty Van Antwerp (2) 18
14. 303 Landon Lodholtz (1) 15
1 Harley J. Johnson (1) 15
16. 986 Cameron D. Giesey (1) 14
964 Travis L. Becker (1) 14
938 Dylan D. Stouder (1) 14
Schoolboy 1 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 53 12045 Christopher M. Blackmer (7) 183
2. 0 091168 Jacob Springer (7) 143
3. 4 Hunter L. Wellman (6) 134
4. 5 Ethan Kipp (8) 122
5. 11 10590 Cameron E. Martin (6) 112
6. 529 Hunter W. Smith (8) 103
7. 18 50720 Gatlin M. Combs (4) 101
8. 12 Mitchel S. Tummel (4) 71
9. 20 090711 Jakob C. Wilson (4) 57
10. 917 890 Anthony Kurek (4) 54
11. 131 Nate Tuffelmire (4) 47
12. 30 Kanon Bigelow (2) 39
13. 53 Stephen A. Hooker (1) 30
357 Jonathan P. Hanner (2) 30
269 999 Blake Hazen (1) 30
16. 416 10691 Maxwell J. Hartney (2) 26
17. 998 Max Powers (2) 25
343 Joshua J. Schroader (2) 25
19. 803 Dominik Delgado (2) 24
20. x Cam Jeffers (1) 18
9 12851 Brendon S. Vance (1) 18
22. 829 Logan R. Wellman (1) 16
952 Michael D. Mcmann (1) 16
24. 792 Matthew Taylor (1) 15
25. 177 Cejay Yoder (2) 13
52 Vincent A. Browne (1) 13
27. 90 Landrey J. Hazen (1) 9
Schoolboy 2 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 501 00771 Beans D. Tilma (4) 115
2. 18 50720 Gatlin M. Combs (3) 85
3. 676 Jared Bender (2) 51
4. 109 Cameron H. Delker (1) 30
269 999 Blake Hazen (1) 30
6. 127 Hunter Winter (1) 25
11 80004 Brady P. Fruge (1) 25
416 10691 Maxwell J. Hartney (1) 25
767 10109 Karter E. Delong (1) 25
10. 743 Masyn Taylor (1) 21
9 12851 Brendon S. Vance (1) 21
12. 709 Chase A. Stanton (1) 18
0 091168 Jacob Springer (1) 18
14. 211 Michael Meress (1) 16
Girls 9-15 – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 46 Emmily Wadkins (7) 195
2. 654 Sara N. Hale (4) 120
3. 672 Alyssa M. Mckee (4) 105
4. 201 Sydney O. Munoz (5) 82
5. 628 Kirsten M. Lindsey (2) 46
6. 814 Mckenna Wooster (1) 21
27 Eden Siegers (1) 21
Women 12 & Up – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 7 Jozee Compeau (9) 187
2. 025 Jamie L. Alfrejd (9) 185
3. 71 Alyssa A. Benedict (4) 115
4. 556 Melissa Krueger (8) 107
5. 16 Carrie A. Leddy (4) 78
324 Kristen Stauffer (4) 78
7. 201 Sydney O. Munoz (4) 65
8. 14 01781 Kendra L. Brocker (2) 60
9. 948 10735 Krista L. Nelson (2) 31
10. 33 Gina Grigoletti (1) 30
90 Landrey J. Hazen (1) 30
095 Taylor Wirsing (1) 30
13. 688 Christina R. Corey (1) 25
14. 096 12279 Logan Wirsing (1) 21
15. 21 Jayci Clark (1) 16
16. 072 Casie Lambert (1) 15
125 B/c – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 11 10590 Cameron E. Martin (8) 166
2. 752 Keaton Carrothers (7) 135
3. 5 Ethan Kipp (9) 129
4. 4 Hunter L. Wellman (5) 123
5. 860 Jake D. Juett (6) 97
6. 12 Mitchel S. Tummel (5) 90
20 090711 Jakob C. Wilson (4) 90
8. / Wayne Peterson (8) 85
9. 829 Logan R. Wellman (6) 79
10. 803 Dominik Delgado (7) 77
11. 0 091168 Jacob Springer (2) 60
12. 30 Kanon Bigelow (2) 51
13. 586 22784 Thomas J. Church (4) 49
14. 107 02334 Hunter Beattie (3) 39
15. 357 Jonathan P. Hanner (2) 35
784 Steven Grundtner (2) 35
17. 94 Wade G. Muma (2) 30
x Cam Jeffers (1) 30
19. 998 Max Powers (2) 26
20. 336 Dylan Azzopardi (2) 25
21. 416 10691 Maxwell J. Hartney (2) 23
22. 120 01669 Gregory S. Julien (2) 17
23. 212 Noah Tinkham (1) 16
86 Jake Mave (1) 16
177 Cejay Yoder (2) 16
/ 20388 Ayden Arnone (2) 16
27. 33 Gina Grigoletti (1) 15
166 Christian Renfroe (1) 15
29. 659 Dakota P. Veltman (2) 14
30. 095 Taylor Wirsing (1) 12
31. 78 11472 Blake D. Davis (1) 10
32. 1 Vince Martinez (1) 9
33. 42 Preston Ricker (1) 7
34. 529 Hunter W. Smith (1) 4
35. 325 Travis O. Montague (1) 2
250 A – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 2 Conrad Stilwell (3) 80
2. 037 Timothy Woodring (2) 55
118 07839 Chris B. Williams (2) 55
4. 168 20514 Cale M. Kuchnicki (1) 30
98 10717 Matthew A. Carpenter (1) 30
105 11759 Taten Gilman (1) 30
19 00688 Christopher L. Elko (1) 30
250 B – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 19 Mickey Bender (8) 179
2. 084 091162 Collin A. Springer (9) 138
3. 26 Eric Stauffer (6) 118
4. 42 Tyler W. Huey (5) 116
5. 88 20201 Jacob N. Gilginas (7) 106
6. 501 00771 Beans D. Tilma (5) 93
7. 105 11759 Taten Gilman (3) 85
8. 25 Tres Mckee (5) 74
9. 315 10073 Ethan E. Wright (5) 62
10. 232 Roman Weltin (2) 48
342 Mason R. Ferguson (4) 48
12. 132 Matthew H. Sape (3) 42
13. 891 11642 Jacob J. Elko (2) 41
14. 107 02334 Hunter Beattie (3) 33
15. 3 Scott D. Moreen (2) 30
16. 829 12168 Kameron R. Kessner (2) 29
17. 91 Dylan Nicholson (2) 27
18. 727 Jacob S. Yurk (1) 25
19. 236 Trevor Vanthomme (3) 24
20. 933 Dalton Mcdonald (1) 21
21. 76 Austin J. Wazny (1) 18
1 10262 Shawn M. Mccomb (1) 18
23. 799 Alex Reinke (1) 16
24. 662 Jared B. Denington (1) 15
25. 127 Hunter Winter (1) 13
17 Kollin Burrow (2) 13
966 Bryce M. Libtow (1) 13
28. 607 Joseph Keene (1) 12
29. 088 Max Smith (1) 10
630 Brett Henderson (1) 10
63 10143 Mitchell Highbaugh (1) 10
32. 814 Matthew B. Seward (1) 9
33. 691 Paul Kelley (1) 7
2 20562 Kyle Morris (1) 7
35. 445 Darren Omalley (1) 6
36. 18 50720 Gatlin M. Combs (1) 5
37. 848 12706 Kevin Mogdics (1) 4
250 C – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 676 Jared Bender (6) 175
2. 876 Mic J. Hartuniewicz (9) 165
3. 175 Michael J. Kothke (8) 150
4. 292 02086 Arek Clark (9) 119
5. 900 Brent Worth (8) 113
6. 425 Brennan Walters (6) 108
7. 778 River Mccloskey (9) 93
8. / Michael R. Benedict (3) 80
9. 17 Kollin Burrow (4) 69
10. 586 22784 Thomas J. Church (4) 66
11. 234 Tyler J. Jackson (4) 42
12. 743 Masyn Taylor (2) 39
13. 11 80004 Brady P. Fruge (3) 38
14. 324 Kristen Stauffer (4) 33
15. 940 10345 Dallas W. Redfield (2) 31
16. 5 Benjamin Medina (1) 30
752 Keaton Carrothers (3) 30
18. 860 Jake D. Juett (3) 29
19. 675 Tristan Munger (3) 27
20. 24 Dylan Derus (4) 25
1 20316 Garrett M. Weaver (2) 25
22. 4 Thomas A. Downing (2) 24
23. 776 Jakob Berghuis (4) 23
24. 309 Cory Haan (3) 22
25. / Andre Alvesteffer (1) 18
735 Anthony Sosnowicz (1) 18
952 Michael D. Mcmann (1) 18
345 11077 Gage T. Harkness (2) 18
29. 781 Drew Mercure (1) 16
14 Zachary Lang (1) 16
31. 52 Randy L. Deyoung (2) 15
709 Chase A. Stanton (1) 15
717 Ryker Luttrell (1) 15
34. 613 Bailey Humphries (2) 14
35. 86 Jake Mave (1) 12
211 Michael Meress (1) 12
37. 515 Kaiden Hejl (1) 11
025 Jamie L. Alfrejd (1) 11
455 Hunter D. Smith (1) 11
0 091168 Jacob Springer (1) 11
41. 81 Jamie Steffes Jr (1) 10
536 Kyle Van Artsen (1) 10
416 10691 Maxwell J. Hartney (2) 10
44. 3 Ben Diller (1) 9
45. 985 Anthony V. Palazzolo (1) 8
46. 377 Logan Warner (1) 7
617 Stephen R. Salwa (1) 7
753 Logan Buehler (2) 7
49. 243 Caleb M. Bennett (1) 6
50. 1 Tyler England (1) 5
51. 99 Brandon Brown (1) 4
504 Ethan Goodwin (1) 4
53. 326 444 Sam Dejong (1) 2
54. 445 Darren Omalley (1) 1
/ 20388 Ayden Arnone (1) 1
Open A – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 827 10702 Joseph M. Davis (4) 93
2. 105 11759 Taten Gilman (3) 85
3. 581 Tyler A. Chandler (4) 81
4. 955 12046 Michael Smith (4) 79
5. 33 11075 Timothy C. Patterson (3) 78
6. 19 00688 Christopher L. Elko (2) 51
7. 429 Trenton M. Beyer (2) 48
8. 118 07839 Chris B. Williams (2) 46
9. 249 62131 Dakota J. Miller (2) 43
10. 105 20331 Tim Carpenter (2) 42
11. 399 Broc D. Peterson (1) 30
12. 921 Richie Kolcun (1) 25
98 10717 Matthew A. Carpenter (1) 25
Open B – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 084 091162 Collin A. Springer (9) 161
2. 19 Mickey Bender (8) 158
3. 26 Eric Stauffer (6) 143
4. 20 Ryder Storms (9) 137
5. 342 Mason R. Ferguson (6) 93
6. 389 Blake Nivelt (3) 73
7. 25 10704 Brandon M. Bringedahl (3) 72
8. 232 Roman Weltin (2) 60
9. 105 11759 Taten Gilman (2) 55
10. 337 Rodney Fleischmann (4) 47
11. 088 Max Smith (2) 40
12. 365 20335 Tyler S. Delaney (1) 30
13. 53 Stephen A. Hooker (1) 25
14. 262 Seth Venhuizen (3) 23
2 Kyle J. Hulbert (2) 23
16. 953 Andrew Riley (2) 19
17. 933 Dalton Mcdonald (1) 18
959 Parker J. Folkert (1) 18
727 Jacob S. Yurk (1) 18
20. 848 12706 Kevin Mogdics (1) 16
68 Tyler S. Neros (1) 16
22. 0 Cody S. Campbell (1) 15
899 Justen T. Robertson (1) 15
94 Wade G. Muma (2) 15
25. 63 10143 Mitchell Highbaugh (1) 14
518 20513 Andrew Elzinga (1) 14
966 Bryce M. Libtow (1) 14
28. 23 12808 Josh M. Brueck (1) 13
27 11065 Gunnar S. Carroll (1) 13
40 10784 Nathan Everett (1) 13
236 Trevor Vanthomme (1) 13
32. 476 Chase J. Cain (1) 11
33. 874 Logan E. Densmore (1) 5
Open C – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 876 Mic J. Hartuniewicz (9) 164
2. 175 Michael J. Kothke (8) 136
3. 17 Tyler L. Woodrum (8) 135
4. 781 Drew Mercure (7) 134
5. 676 Jared Bender (5) 133
6. / Michael R. Benedict (4) 115
7. 425 Brennan Walters (6) 103
8. 299 Dakota Groenendal (6) 87
9. 876/ Cody D. Read (6) 76
10. 234 Tyler J. Jackson (5) 57
11. 11 Bryce Weltin (2) 55
12. 17 Kollin Burrow (4) 50
13. 901 Isaac Wight (6) 46
14. 116 Andrew Aschwege (4) 45
15. 317 Wesley Down (3) 35
16. 323 Chris Bohnett (4) 33
17. 192 Dylan Graber (3) 31
11 80004 Brady P. Fruge (2) 31
19. 212 Noah Tinkham (1) 30
20. 1 20316 Garrett M. Weaver (2) 28
21. 314 Shawn L. Chamberlain (2) 23
22. 743 Masyn Taylor (1) 21
23. 951 Brett J. Ennenga (2) 19
52 Randy L. Deyoung (2) 19
828 Thomas Howe (2) 19
26. 5 Benjamin Medina (1) 18
27. 21 William Morrill (1) 16
622 Todd Schleder (1) 16
29. 735 Anthony Sosnowicz (1) 15
613 Bailey Humphries (2) 15
31. 753 Logan Buehler (2) 14
/ 20511 Taven Kress (1) 14
33. 915 Brett Ennenga (1) 12
34. 717 Tyler L. Rogers (1) 10
/ 20388 Ayden Arnone (1) 10
187 12372 Cody Lang (1) 10
37. 43 David Hurst (1) 9
617 Stephen R. Salwa (1) 9
39. 824 Dylan Perus (1) 8
985 Anthony V. Palazzolo (1) 8
14 Zachary Lang (1) 8
326 444 Sam Dejong (1) 8
123 00589 Ian Mccormick (1) 8
44. 81 Jamie Steffes Jr (1) 7
3 Ben Diller (1) 7
46. 185 Tj Carr (1) 6
47. 66 Tyler W. Rozanski (1) 5
515 Kaiden Hejl (1) 5
49. 776 Jakob Berghuis (1) 3
30 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 037 Timothy Woodring (9) 161
2. 846 Corey Ryder (7) 122
3. 18 Travis Pranger (5) 111
4. 1 10262 Shawn M. Mccomb (5) 103
5. 900 Randy Woodring (3) 80
6. 122 Kevin M. Clark (4) 79
52 Randy L. Deyoung (7) 79
8. 876/ Cody D. Read (5) 68
9. 43 Donald J. Leddy (3) 61
298 Troy Bloomquist (4) 61
11. 42 Mark Ricker (3) 58
12. 275 Jason E. Mccollum (6) 57
13. 51 Steve Murray (3) 51
14. 038 20401 Shane R. Larsen (4) 50
15. 810 Justin Donajkowski (4) 47
16. 394 Michael Tomanek (2) 43
17. 323 Chris Bohnett (3) 31
18. 607 Barry Veltman (1) 30
70 60795 John E. Grewe (1) 30
100 20023 Todd Dehoop (1) 30
21. 411 40506 Adam M. Alexander (2) 27
22. 779 Jacob Skelton (1) 25
23. 46 70471 Jeffrey Ward (2) 19
24. 210 James P. Blain Jr (1) 15
25. 10 Luke Mave (1) 14
26. 711 10721 Travis J. Kernosky (1) 13
27. 13 Jon R. Leach (1) 10
28. 327 Matt A. Clark (1) 8
29. 101 Dwight Perkin (1) 6
40 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 462 Josh A. Krueger (8) 175
2. 75 Peter L. Kipp (9) 159
3. 102 11179 Mark B. Powers (4) 115
4. 718 01337 Matthew J. Kosc (3) 67
5. 571 Shawn K. Muma (3) 53
6. 42 Mark Ricker (2) 45
7. 114 Bob Smutz (2) 42
8. 10 Greg Sims (2) 39
9. 101 Matt Powers (2) 37
10. 287 Jasin D. Kjoller (2) 34
11. 70 60795 John E. Grewe (1) 30
100 20023 Todd Dehoop (1) 30
13. 101 Dwight Perkin (1) 25
59 Ryan D. Valade (1) 25
553 80017 Ryan Weatherby (1) 25
16. 607 Ken Bowers (1) 21
123 Bryan Sandberg (1) 21
18. 349 Anthony Dexter (1) 18
559 Daren E. Alvesteffer (2) 18
20. 338 13032 Jason Roesler (1) 16
21. 959 John D. Folkert (1) 14
327 Matt A. Clark (1) 14
23. 851 John T. Sedlarik (1) 13
24. 195 00195 Shane A. Bost (1) 11
50 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 407 11192 Dan W. Chapel (8) 191
2. 210 090117 Gary Saya (6) 142
3. 1 Kreg Bigelow (4) 120
4. 4 00056 Tim Roberson (7) 115
5. 216 10040 Todd M. Dravk (9) 94
6. 469 Kevin Beyer (5) 93
7. 71 Phil T. Catalano (8) 90
8. 8 Gregory Ward (7) 89
9. 55 10319 Philip L. Peyton (6) 82
10. 281 Guy Sheridan (6) 81
11. 771 Dan Vanthomme (3) 71
12. 553 12834 Chris Wright (4) 67
13. 822 Cliff M. Knudsen (4) 61
14. 337 Lee C. Fleischmann (2) 50
15. 223 6871 Brian Heightchew (3) 46
16. 14 Scott Lane (3) 45
17. 635 Terry Green (3) 42
18. 668 Mark Sheridan (4) 36
709 Rich M. Machniak (2) 36
20. 205 207734 James D. Quinn (3) 31
21. 61 Rob A. Goupill (2) 24
22. 77 Mike Mason (1) 21
23. 17 Bobby Nunley (1) 18
24. 59 12925 Andrew P. Bourn (1) 16
25. 104 Jeffrey A. Bost (1) 15
26. 190 Jon D. Hansen (2) 14
27. 514 90037 James S. Stein (1) 12
28. 189 Gregory L. Miller (1) 10
29. 010 Rob Goupili (1) 7
30. 060 Lan E Brumm (1) 6
60 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 210 090117 Gary Saya (7) 210
2. 822 Cliff M. Knudsen (4) 101
3. 118 David Bennett (6) 97
4. 947 James Barrell (4) 91
5. 769 11374 Michael Root (4) 76
6. 84 142200 John Kreh (3) 50
370 10409 John A. Korte (3) 50
8. 801 10405 Gordon F. Baird (2) 46
9. 104 Jeffrey A. Bost (1) 25
10. 355 Donald Wier (1) 21
11. 354 Jeffrey L. Doneth (1) 16
Vet Sport – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 812 Cory A. Elkins (6) 175
2. 729 Cody Whitten (7) 156
3. 886 12785 Trevor L. Dean (9) 151
4. 986 20010 Shane Overkamp (7) 100
5. 256 Mike Mcleod (8) 95
6. 24 Zack Overkamp (7) 88
7. 810 Justin Donajkowski (4) 80
8. 45 Kevin D. Allen Ii (3) 73
9. 123 00589 Ian Mccormick (5) 64
10. 111 Logan D. Ryder (3) 55
11. 037 James E. Elkins (4) 52
12. / Kenny Lanczak (2) 36
16 Carrie A. Leddy (4) 36
14. 420 Daniel Labombard (2) 32
15. 38 Brian L. Pike (2) 31
16. 902 Jeremy Jones (2) 30
622 Todd Schleder (1) 30
187 12372 Cody Lang (1) 30
19. 765 Jared C. Lutz (2) 29
20. 205 207734 James D. Quinn (2) 27
21. 809 091186 Christopher Marks (1) 25
22. 86 Robert J. Spaulding (2) 23
23. 190 Jon D. Hansen (2) 21
24. 514 90037 James S. Stein (2) 20
25. 7 Jonathan Taylor (3) 18
123 Bryan Sandberg (1) 18
27. 985 Anthony V. Palazzolo (2) 17
28. 189 Brent Cole (1) 16
707 11400 Victor A. Plath (1) 16
30. 998 Ron S. Krejcik (2) 15
128 11086 Josh M. Anderson (1) 15
32. 524 Andrew M. Shafer (1) 14
821 Matthew S. Phelps (2) 14
34. 851 John T. Sedlarik (1) 13
095 Adam Whitmire (1) 13
603 Thomas Johnson (1) 13
635 Terry Green (1) 13
820 Corey Phelps (2) 13
39. 757 David Blizzard (1) 12
128 Kody G. Scannell (1) 12
715 Benjamin Frey (1) 12
739 Kris Gillett (1) 12
43. 15 Toby Wight (1) 11
44. 500 David France (1) 10
669 Matthew Rodenberger (1) 10
46. 138 Glenn Cox (1) 8
225 Tyler Atkinson (1) 8
48. 815 10753 Nathan Wolfgang (1) 7
49. 5 Toby Wight (1) 5
x Terry Mohrland (1) 5
Non-current – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 240 Mike Mondrella Jr (8) 185
2. 1 10262 Shawn M. Mccomb (4) 111
3. 311 Blair Miller (2) 51
662 Jared B. Denington (2) 51
5. 828 Thomas Howe (2) 45
6. 118 07839 Chris B. Williams (1) 30
7. 095 Adam Whitmire (1) 25
778 River Mccloskey (1) 25
419 01237 Brent A. Inosencio Jr (1) 25
10. 544 Kurt Kirby (1) 18
11. 17 Keiton T. Bell (1) 16
14 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 18 Travis Pranger (5) 92
2. 42 Tyler W. Huey (5) 90
3. 900 Randy Woodring (3) 85
4. 581 Tyler A. Chandler (4) 79
5. 105 20331 Tim Carpenter (5) 74
6. 955 12046 Michael Smith (4) 72
7. 827 10702 Joseph M. Davis (3) 67
8. 33 11075 Timothy C. Patterson (3) 66
9. 25 Tres Mckee (4) 65
10. 118 07839 Chris B. Williams (2) 51
11. 394 Michael Tomanek (2) 50
12. 52 Randy L. Deyoung (6) 48
13. 132 Matthew H. Sape (3) 44
14. 429 Trenton M. Beyer (2) 43
15. 249 62131 Dakota J. Miller (2) 39
16. 342 Mason R. Ferguson (2) 37
17. 11 80004 Brady P. Fruge (3) 34
18. 399 Broc D. Peterson (1) 30
168 20514 Cale M. Kuchnicki (1) 30
20. 848 12706 Kevin Mogdics (2) 29
21. 51 Steve Murray (2) 26
0 091168 Jacob Springer (2) 26
23. 607 Joseph Keene (2) 25
24. 662 Jared B. Denington (2) 23
25. 236 Trevor Vanthomme (2) 22
26. 17 Kollin Burrow (2) 21
40 10784 Nathan Everett (1) 21
28. 109 Cameron H. Delker (1) 18
29. 829 12168 Kameron R. Kessner (1) 16
25 10704 Brandon M. Bringedahl (1) 16
31. 745 William Dale (1) 15
32. 269 999 Blake Hazen (1) 14
891 11642 Jacob J. Elko (1) 14
34. 959 Parker J. Folkert (1) 13
088 Max Smith (1) 13
298 Troy Bloomquist (1) 13
37. 953 Andrew Riley (1) 12
691 Paul Kelley (1) 12
164 Collin Freet (1) 12
413 10705 Tyler B. Bringedahl (1) 12
41. 66 Tyler W. Rozanski (1) 11
42. 929 Zack J. Corey (1) 10
43. 0 Cody S. Campbell (1) 9
44. 63 10143 Mitchell Highbaugh (1) 5
35 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 120 01669 Gregory S. Julien (9) 143
2. 42 Mark Ricker (5) 131
3. 275 Jason E. Mccollum (8) 125
4. 102 11179 Mark B. Powers (4) 111
5. 462 Josh A. Krueger (4) 93
6. 327 Matt A. Clark (5) 82
7. 130 Phillip Malburg (4) 80
8. 43 Donald J. Leddy (3) 73
9. 70 60795 John E. Grewe (2) 60
10. 11 Dj Macgillivray (3) 50
11. 718 01337 Matthew J. Kosc (2) 37
12. 101 Matt Powers (2) 34
13. 287 Jasin D. Kjoller (2) 31
14. 114 Bob Smutz (2) 30
15. 100 20023 Todd Dehoop (1) 25
16. 59 Ryan D. Valade (1) 21
553 80017 Ryan Weatherby (1) 21
18. 607 Ken Bowers (1) 18
19. 46 70471 Jeffrey Ward (1) 14
45 Plus – Best 10 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 71 Phil T. Catalano (9) 175
2. 1 Kreg Bigelow (4) 106
3. 469 Kevin Beyer (5) 94
4. 771 Dan Vanthomme (3) 67
5. 55 10319 Philip L. Peyton (3) 63
6. 571 Shawn K. Muma (3) 59
7. 223 6871 Brian Heightchew (3) 56
8. 10 Greg Sims (2) 55
9. 123 Bryan Sandberg (2) 43
10. 685 12378 Brian Pumford (2) 37
11. 51 Scott Johnson (2) 33
12. 70 60795 John E. Grewe (1) 30
100 20023 Todd Dehoop (1) 30
14. 168 01452 Keith Pagel (1) 25
15. 337 Lee C. Fleischmann (1) 18
59 12925 Andrew P. Bourn (1) 18
17. 25 Michael Turi (1) 14
www.TracksideSoftware.com